top of page

ŽIVOTOPIS

"Jazz do každé rodiny!"

Aristoteles, A.D. 300

Narodil se v roce 1988 v Liberci, kde vystudoval Gymnázium F. X. Šaldy a také obor Informatika a logistika na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií na Technické univerzitě. Současně se studiem na vysoké škole studoval skladbu na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze pro vedením prof. Karla Růžičky. Zde se věnoval také jazzovému klavíru či hře na pozoun.

V roce 2013 nastoupil na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně ke studiu klavírní jazzové interpretace u Víta Křišťana a Ľuboše Šrámka a kompozice u Matúše Jakabčice.

Základní hudební vzdělání získal v ZUŠ Liberec a ZUŠ Jabloňová v Liberci, kde se učil hře na klavír u Dany Krouské a hře na pozoun u Jarmila Kabeláče. Asi největší vliv na jeho hudební kariéru mělo působení v Big Bandu ZUŠ Liberec pod vedením libereckého jazzového guru Rudolfa Mihulky.

Jako pianista působí ve svých kapelách BitMaP Trio, PHS Jazz Quartet a Augustin Bernard Nonet. Dále hraje v Tanečním orchestru Vladimíra Janského, O. V. J. Dixie Liberec a dalších.

Skladatelsky a aranžérsky spolupracuje s různými českými interprety (Petr Sovič, Jan Smigmator, Ilona Csáková, Karel Gott) a především se podílí na tvorbě pro YouTube kanál "Steve and Maggie" a nahrává písničky pro výuku angličtiny pro děti „Wow! English“ od společnosti Wattsenglish.

V současné době vyučuje klavír na ZUŠ Liberec, kde také vede Big Band a Jazzovou přípravku. 

 

Hudební úspěchy:

2010 - celostátní kolo soutěže ZUŠ v souborové hře, Litvínov - ocenění poroty za jazzovou kompozici pro big band „Timothy T. Deptudah“

2012 - Czech Jazz Contest, Jazz Club Reduta Praha - S Gustem, 3. místo

2012 - Jazz Prix, Prachatice - S Gustem, 2. místo

2015 - soutěž OSA o nejlepší jazzovou skladbu roku - Augustin Bernard Nonet - „Waltz for Rose“ (Valčík pro Růžičku)

2015 - International Joseph Dorfman Composition Competition, Ochsenhausen, Německo - Klavírní trio „As I Am“, 3. místo

2016 - Karel Krautgartner Competition - „Nocturne for Jazz Orchestra“

2016 - International Joseph Dorfman Composition Competition, Ochsenhausen, Německo - Trio pro violu, piano a perkuse, 1. místo

2018 - Karel Krautgartner Competition - „Waltz for Rose“

bottom of page