top of page

NOVINKY

CONTINUUM KONEČNĚ K POSLECHU I ZDE NA WEBU

17. 4. 2022

Přátelé, ozývám se po dlouhé odmlce, protože mám práce nad hlavu, což je na jednu stranu bezvadné, ale na druhou stranu nestíhám přidávat aktuality. A že se toho děje teď opravdu hodně. 

Do sekce Hudba jsem přidal MP3 z alba Continuum. Zároveň si můžete album poslechnout na všech populárních platformách (Apple Music, Spotify, Amazon ad.).

A proč jsem se tak dlouho neozval? 

S YouTube kanálem Steve and Maggie máme velké plány. Prakticky denně pracuji na hudbě k novým dílům našeho nekonečného seriálu a velmi mě to baví. Je to taková filmová skladba zhuštěná do několikaminutových skečů pro děti. 

 

Tak zase někdy brzy a jazzdar!

 

Gusta 

NOVÉ ALBUM 'CONTINUUM' JE NA CESTĚ

20. 3. 2021

V neděli 21. března 2021 vychází první singl 'Hunch' z nové desky 'Continuum'. Po dlouhých devíti letech jsem se vrátil k práci na vlastní muzice, což mi paradoxně umožnila teprve loňská celostátní karanténa z důvodu šíření nemoci COVID-19. Vzhledem k omezeným možnostem nahrávání jsem se soustředil především na solo interpretaci a vytvořil přibližně 45 minut hudby, takže prakticky dlouhohrající desku. 

Singl s názvem Hunch vznikl netradičním způsobem tak, že jsem vytvořil základní orientační verzi na počítači, kterou jsem poskytl jako podklad pro natočení bicích nástrojů a baskytary. O ostatní nástroje jsem se musel postarat sám za pomoci samplů a MIDI programování. 

Kolegové, kteří propůjčili své hudební umění v této nahrávce, jsou Tomáš Piala a Marek Leždík. Oba jsou hudebníci na vysoce profesionální úrovni, kteří jsou ostřílení improvizátoři a studioví hráči. S oběma jsem hrál naposledy v doprovodné kapele Ilony Csákové (2015 - 2018) a předtím ještě např. v kapele S Gustem. Nahrávání proběhlo v době social distancingu na jaře 2020. Tomáš bicí natočil ve svém domácím studiu.

 

Někoho může napadnout otázka, proč vydávám hudbu z velké části hranou samply. Dle mého názoru tato nahrávka zachycuje dané složité okolnosti svého vzniku a má tak svoji unikátní atmosféru. Nevylučuji také, že někdy v budoucnu nedotáhnu i z finančního hlediska projekt tohoto orchestrálního rozměru do studia na živou nahrávku. Třeba se mi to poštěstí.

Já půjdu tam a ty tam

20. 10. 2017

Petr Sovič vypouští do světa další nahrávku svého orchestru Golden Big Band Prague ze studia Sono Records. Tentorkát píseň Já půjdu tam a ty tam, mé aranžmá s textem legendárního Zdeňka Borovce. Nechte si chutnat.

bottom of page